Slovenskí športovci vybojovali na 41. Majstrovstvách sveta 14 cenných kovov…..
V uplynulých dňoch 26.10. – 3.11.2019 prebiehal v rumunskom prímorskom mestečku Constanta už 41. svetový šampionát v armwrestlinu. Slovensko na tomto šampionáte reprezentovalo až 26 športovcov (16 juniorov a 6 seniorov, 3 masters a 1 disabled športovec). Našim športovcom, ale predovšetkým športovkyniam – ktoré ako už z minulých rokov vidno vládnu slovenskému armwrestlingu – sa darilo od prvého dňa keď naše juniorky získali až 5 cenných kovov v každej juniorskej kategórii. V kategórii U15 získali medaily Natália Richterová 70kg striebro a Soňa Scholtzová 55kg bronz. V kategórii U18 pridali medaily Dominika Barošová 70kg bronz a z U21 brali medajle Kristína Bobovčáková +70kg bronz a titul majsterky sveta obhájila Barbora Bajčiová v tej istej kategórii.
Druhý deň pokračovali šampionát v pravej ruke juniori kde sme opäť mali pódiové umiestnenia a naše juniorky si odniesli v kategórii U15 Natália Richterová 70kg bronz, U18 Dominika Barošová 70kg bronz a v U21 opäť titul obhájila Barbora Bajčiová a odniesla si zlatú medailu, Kristína Bobovčáková v tej istej kategórii +70kg získala bronz.
Ďalšie dva dni patrili súťaži masters a disabled. Bohužiaľ v ľavačke sa našim reprezentantom nepodarilo siahnuť na medailové pozície zato v pravej ruke česť masters zachránil v najťažšej mužskej kategórii +100kg Peter Spusta ktorý vybojoval striebro a stal sa tak vicemajstrom sveta.
Posledné dva dni sme taktiež očakávali nádielku medailí keďže favoritov na umiestnenie sme mali viacero hlavne medzi ženami. Nakoniec sme sa v ľavej ruke v kategórii do 50kg tešili z ďalšieho seniorského titulu zásluhou Snizhany Babaevovej . Ďalšiu medailu v ťažkej kategórii pridala Rebeka Martinkovičová 80kg a to bronz. Na druhý deň sa pokračovalo súťažou v pravej ruke kde Rebeka Martinkovičová získala opäť bronzovú medailu a čerešničku za úspešným šampionátom dala v najťažšej ženskej kategórii Barbora Bajčiová +90kg pri svojej premiére medzi ženami ktorá po úžasnom výkone získala titul majsterky sveta.
Určite sklamaním bol tento šampionát pre našu najúspešnejšiu športovkyňu Luciu Debnárovú ktorej sa nepodarilo vybojovať medailu a neobhájila tak titul z minulého roka. Na medaile sa nepodarilo siahnuť ani našim mužom avšak za stolmi nechali svoje srdce a každý bojoval ako mohol . Najlepší výkon podal Filip Hritz ktorý obsadil v kategórii 80kg 8. miesto.
Naše ženy získali svojimi výkonmi v pohári krajín 2. miesto – veľká gratulácia všetkým.
Všetkým športovcom ďakujeme za krásnu reprezentáciu Slovenska a nášho športu a samozrejme medailistom gratulujeme.
3.11.2019