Skip to main content

Výsledky

2. kolo SNLP 2017/2018

2.kolo SNLP 2017, , 

Men's M 85kg Left Hand 85 Kg
1. Girášek (AWK Prešov), Michal (SK)  10 Pts.
2. Šoka (AWK Dobrá Voda), Dominik (SK)  8 Pts.
3. Truchlík (AŠK Orava), Peter (SK)  6 Pts.
4. Ševčík (AWK Prešov), Stanislav  (SK)  4 Pts.
5. Jackuliak (ŠKPR Trnava ), Jozef (SK)  3 Pts.
6. Ďuriančík (AWK Zvolen), Marek (SK)  2 Pts.
7. Farkaš (AWK Zvolen), Samuel (SK)  1 Pts.

Men's 18 M 70kg Left Hand 70 Kg
1. Chudík (AWK Myjava), David (SK)  7 Pts.
2. Richter (AWK Bull Team Orava), Stanislav (SK)  5 Pts.
3. Bíreš (AWK Prievidza), Damián (SK)  3 Pts.
4. Hôždala (AWK Myjava), Tobiáš (SK)  1 Pts.

Men's 18 M 70kg Right Hand 70 Kg
1. Richter (AWK Bull Team Orava), Stanislav (SK)  7 Pts.
2. Chudík (AWK Myjava), David (SK)  5 Pts.
3. Hôždala (AWK Myjava), Tobiáš (SK)  3 Pts.
4. Bíreš (AWK Prievidza), Damián (SK)  1 Pts.

Men's 18 M 80kg Left Hand 80 Kg
1. Šoka (AWK Dobrá Voda), Dominik (SK)  7 Pts.
2. Onderko (AWK Prešov), Marek (SK)  5 Pts.
3. Bobocký (AWK Myjava), Marcel (SK)  3 Pts.
4. Čaban (SK), Matej (SK)  1 Pts.

Men's 18 M 80kg Right Hand 80 Kg
1. Šoka (AWK Dobrá Voda), Dominik (SK)  7 Pts.
2. Onderko (AWK Prešov), Marek (SK)  5 Pts.
3. Bobocký (AWK Myjava), Marcel (SK)  3 Pts.
4. Čaban (SK), Matej (SK)  1 Pts.

Men's M 85kg Right Hand 85 Kg
1. Girášek (AWK Prešov), Michal (SK)  11 Pts.
2. Hlúbik (ŠKPR Trnava), Matúš (SK)  9 Pts.
3. Šoka (AWK Dobrá Voda), Dominik (SK)  7 Pts.
4. Jackuliak (ŠKPR Trnava ), Jozef (SK)  5 Pts.
5. Ševčík (AWK Prešov), Stanislav  (SK)  4 Pts.
6. Farkaš (AWK Zvolen), Samuel (SK)  3 Pts.
7. Bobocký (AWK Myjava), Marcel (SK)  2 Pts.
8. Ďuriančík (AWK Zvolen), Marek (SK)  1 Pts.

Men's 18 M 80+kg  Left Hand 80+ Kg
1. Hôždala (AWK Myjava), Martin (SK)  7 Pts.
2. Andraško (AWK Prešov), Radovan (SK)  5 Pts.
3. Juhás (AWK Prešov), Patrik (SK)  3 Pts.
4. Ďuriančík (AWK Zvolen), Marek (SK)  1 Pts.

Men's 18 M 80+kg  Right Hand 80+ Kg
1. Hôždala (AWK Myjava), Martin (SK)  7 Pts.
2. Andraško (AWK Prešov), Radovan (SK)  5 Pts.
3. Juhás (AWK Prešov), Patrik (SK)  3 Pts.
4. Ďuriančík (AWK Zvolen), Marek (SK)  1 Pts.

Women's 18 Ž 60kg Left Hand 60 Kg
1. Pastorková (ŠKPR Trnava), Natália (SK)  7 Pts.
2. Kriváková (AWK Prešov), Veronika (SK)  5 Pts.
3. Backárová (ŠKPR Trnava), Diana (SK)  3 Pts.
4. Juhásová (AWK Prešov), Agáta (SK)  1 Pts.

Women's 18 Ž 60kg Right Hand 60 Kg
1. Kriváková (AWK Prešov), Veronika (SK)  7 Pts.
2. Pastorková (ŠKPR Trnava), Natália (SK)  5 Pts.
3. Juhásová (AWK Prešov), Agáta (SK)  3 Pts.
4. Backárová (ŠKPR Trnava), Diana (SK)  1 Pts.

Women's 18 Ž 60+kg Left Hand 60+ Kg
1. Bajčiová (AWK Bull Team Orava), Barbora (SK)  8 Pts.
2. Kulik (AWK Prešov), Ruslana (SK)  6 Pts.
3. Bobovčáková (AWK Bardejov), Kristína (SK)  4 Pts.
4. Benito (AWK Prievidza), Vanessa (SK)  2 Pts.
5. Beňovská (ŠKPR Trnava), Veronika (SK)  1 Pts.

Women's 18 Ž 60+kg Right Hand 60+ Kg
1. Bajčiová (AWK Bull Team Orava), Barbora (SK)  9 Pts.
2. Kulik (AWK Prešov), Ruslana (SK)  7 Pts.
3. Barošová (AWK Prievidza), Dominika (SK)  5 Pts.
4. Bobovčáková (AWK Bardejov), Kristína (SK)  3 Pts.
5. Beňovská (ŠKPR Trnava), Veronika (SK)  2 Pts.
6. Benito (AWK Prievidza), Vanessa (SK)  1 Pts.

Men's M 65kg Left Hand 65 Kg
1. Krausko (AWK Prievidza), Samuel (SK)  5 Pts.
2. Masničák (AWK Zvolen), Radoslav (SK)  3 Pts.

Men's M 65kg Right Hand 65 Kg
1. Krausko (AWK Prievidza), Samuel (SK)  5 Pts.
2. Masničák (AWK Zvolen), Radoslav (SK)  3 Pts.

Men's M 75kg Left Hand 75 Kg
1. Majkút (AWK Bull Team Orava), Lukáš (SK)  9 Pts.
2. Židzik (AWK Prešov), Adrián (SK)  7 Pts.
3. Dvorščák (AWK Prešov), Radovan (SK)  5 Pts.
4. Chudík (AWK Myjava), David (SK)  3 Pts.
5. Mojžíš (AWK Prievidza), Peter (SK)  2 Pts.
6. Maziarz (PL), Mateusz Damian (PL)  1 Pts.

Men's M 75kg Right Hand 75 Kg
1. Glod (AWK Prešov), Dominik (SK)  10 Pts.
2. Onderko (AWK Prešov), Marek (SK)  8 Pts.
3. Majkút (AWK Bull Team Orava), Lukáš (SK)  6 Pts.
4. Židzik (AWK Prešov), Adrián (SK)  4 Pts.
5. Dvorščák (AWK Prešov), Radovan (SK)  3 Pts.
6. Maziarz (PL), Mateusz Damian (PL)  2 Pts.
7. Mojžíš (AWK Prievidza), Peter (SK)  1 Pts.

Men's M 100kg Left Hand 100 Kg
1. Roman (AWK Senec), Eduard (SK)  13 Pts.
2. Hlúbik (ŠKPR Trnava), Samuel  (SK)  11 Pts.
3. Tomaga (AWK Banská Štiavnica), Rastislav (SK)  9 Pts.
4. Drinka (AWK Dobrá Voda), Matej (SK)  7 Pts.
5. Hôždala (AWK Myjava), Martin (SK)  6 Pts.
6. Šofranko (AWK Košice), Roman (SK)  5 Pts.
7. Ferienčík (AWK Zvolen), Oliver (SK)  4 Pts.
8. Kasman (AWK Prievidza), Miroslav (SK)  3 Pts.
9. Maťaš (AWK Bardejov), Michal (SK)  2 Pts.
10. Poleè (ŠKPR Trnava), Ondrej (SK)  1 Pts.

Men's M 100kg Right Hand 100 Kg
1. Truchlík (AŠK Orava), Peter (SK)  13 Pts.
2. Drinka (AWK Dobrá Voda), Matej (SK)  11 Pts.
3. Roman (AWK Senec), Eduard (SK)  9 Pts.
4. Tomaga (AWK Banská Štiavnica), Rastislav (SK)  7 Pts.
5. Caletka (ŠKPR Trnava), Martin  (SK)  6 Pts.
6. Hôždala (AWK Myjava), Martin (SK)  5 Pts.
7. Maťaš (AWK Bardejov), Michal (SK)  4 Pts.
8. Kasman (AWK Prievidza), Miroslav (SK)  3 Pts.
9. Šofranko (AWK Košice), Roman (SK)  2 Pts.
10. Poleè (ŠKPR Trnava), Ondrej (SK)  1 Pts.

Men's M 100+kg Left Hand 100+ Kg
1. Spusta (AWK Prešov), Peter (SK)  8 Pts.
2. Grigerek (AWK Bull Team Orava), Martin (SK)  6 Pts.
3. Caletka (ŠKPR Trnava), Martin  (SK)  4 Pts.
4. Bednarčík (AWK Prešov), Miroslav (SK)  2 Pts.
5. Šnírer (AWK Prievidza), Marcel (SK)  1 Pts.

Men's M 100+kg Right Hand 100+ Kg
1. Spusta (AWK Prešov), Peter (SK)  10 Pts.
2. Grigerek (AWK Bull Team Orava), Martin (SK)  8 Pts.
3. Hlúbik (ŠKPR Trnava), Samuel  (SK)  6 Pts.
4. Bednarčík (AWK Prešov), Miroslav (SK)  4 Pts.
5. Lecák (AWK Prievidza), Zdeno (SK)  3 Pts.
6. Ferienčík (AWK Zvolen), Oliver (SK)  2 Pts.
7. Šnírer (AWK Prievidza), Marcel (SK)  1 Pts.

Women's Ž 60kg Left Hand 60 Kg
1. Skladaná (AWK Bardejov), Stanislava (SK)  6 Pts.
2. Kriváková (AWK Prešov), Veronika (SK)  4 Pts.
3. Juhásová (AWK Prešov), Agáta (SK)  2 Pts.

Women's Ž 60kg Right Hand 60 Kg
1. Skladaná (AWK Bardejov), Stanislava (SK)  6 Pts.
2. Kriváková (AWK Prešov), Veronika (SK)  4 Pts.
3. Juhásová (AWK Prešov), Agáta (SK)  2 Pts.

Women's Ž 60+kg Left Hand 60+ Kg
1. Bajčiová (AWK Bull Team Orava), Barbora (SK)  8 Pts.
2. Kulik (AWK Prešov), Ruslana (SK)  6 Pts.
3. Mináriková (AWK Kráľová pri Senci), Monika (SK)  4 Pts.
4. Maziarz (PL), Agnieszka Katarzyna (PL)  2 Pts.
5. Bobovèáková (AWK Bardejov), Kristína (SK)  1 Pts.

Women's Ž 60+kg Right Hand 60+ Kg
1. Bajčiová (AWK Bull Team Orava), Barbora (SK)  8 Pts.
2. Kulik (AWK Prešov), Ruslana (SK)  6 Pts.
3. Mináriková (AWK Kráľová pri Senci), Monika (SK)  4 Pts.
4. Maziarz (PL), Agnieszka Katarzyna (PL)  2 Pts.
5. Petrová (AWK Kráľová Pri Senci), Dagmar (SK)  1 Pts.

Men's A M 75kg Right Hand 75 Kg
1. Kotúľ (AWK Prievidza), Peter (SK)  6 Pts.
2. Kollár (AWK Èerveník), Denis (SK)  4 Pts.
3. Èech (SK), Ján (SK)  2 Pts.

Men's A M 95kg Right Hand 95 Kg
1. Čavara (ŠKPR Trnava), Martin (SK)  6 Pts.
2. Blšták (AWK Èerveník), Juraj (SK)  4 Pts.
3. Kuchta (SK), Anton (SK)  2 Pts.

Men's A M 95+kg Right Hand 95+ Kg
1. Baroš (AWK Prievidza), Peter (SK)  7 Pts.
2. Čavara (ŠKPR Trnava), Martin (SK)  5 Pts.
3. Buzinkay (AWK Bardejov), Adam (SK)  3 Pts.
4. Kuchta (SK), Anton (SK)  1 Pts.

Image alt text.

Slovenská asociácia v pretláčaní rukou

Vavrečka 311
Námestovo 029 01
sekretariat@armsport.sk
Tel. +421 911 880 779