Message: A non-numeric value encountered

X. Visegrád Junior Grand Prix - Novinky | Slovenská asociácia pretláčania rukou Skip to main content

Novinky

X. Visegrád Junior Grand Prix

Image alt text.

Jubilejný, desiaty ročník medzinárodnej súťaže juniorov Visegrád Junior Grand Prix bol pre slovenské pretláčanie mimoriadne úspešný.

Naši juniori zaznamenali pätnásť víťazstiev a čo je cennejšie štrnásť z nich získali v oficiálnej súťaži do 20 rokov. Českí organizátori totiž v tomto roku pripravili aj súťaž juniorov do 18 rokov, čo rozšírilo súťažné kategórie a možnosť zapretláčať si pre rôzne vekové kategórie.

Pre nás však bolo prioritou kvalitne obsadiť hlavné kategórie t.j. kategórie do 20 rokov. Tomu bola podriadená aj nominácia a sme radi, že takmer všetci nominovaní prijali výzvu a zabojovali zo všetkých síl.
Bolo krásne sledovať záplavu slovenských dresov za stolmi, bolo dych vyrážajúce sledovať napínavé a strhujúce zápasy. A bolo neuveriteľne príjemné počúvať tóny slovenskej hymny dokola a dokola.

Sme radi, že za farby Slovenska bojovali zástupcovia až desiatich klubov. To len svedčí o tom, že v juniorských kategóriach nám rastie silná konkurencia, ktorá sa bude ešte rozrastať.

V Tvrdoniciach si najlepšie počínali už skúsení borci s reprezentačnými skúsenosťami - Andrea Kušnieriková, Rebeka Martinkovičová, František Kotúľ, Michal Dopater, Radovan Čontofalský, Michal Girášek a Maxim Dužek, ktorí svoje kategórie zvíťazili, väčšina z nich v oboch rukách. Vlastne iba dvaja z nich získali po jednom víťazstve a to Maxim Dužek a Miško Girášek. Obaja sa stretli v najťažšej kategórii a o víťazstvá sa podelili - Maxim vyhral ľavačku a Mišo pravačku. Za stolo to však nebolo také jednoduché, obaja zviedli tvrdé, nekompromisné súboje a svojim súperom a ani jeden druhému nič nedarovali.
Ďalším dvojnásobným víťazom (a navyše aj najväčším prekvapením) bol Jakub Komenda, ktorý si tak popýtal o nomináciu na májové stretnutie talentov.

Výbornými výkonmi sa prezentovali aj ďalší, hlavne naše mladé nádeje Lenka Karabová, Adam Adamov, Filip Hritz, Martin Klimek, Rastilav Kosťov a Tadeáš Magula.

Celkovo sme v Tvrdoniciach získali v kategóriach do 20 rokov úcty hodný počet pódiových umiestnení - 14 prvých, 13 druhých a 7 tretích miest. V kategóriach do 18 rokom naši juniori k tomu pridalii jedno prvé, štyri druhé a päť tretích miest.

Suma sumárum sme v ostro sledovanej kategórii do 20 rokov získali 245 bodov. Zaknihovali sme tak nový rekord, keď sme doterajší rekord Čechov prekonali o 44 bodov (201 bodov získali Češi v roku 2008). Druhé Maďarsko získalo 87 bodov a tretie Česko 49 bodov.

Fantastické víťazstvo!

Všetkým, ktorí na Morave reprezentovali Slovensko patríí vďaka a gratulácie za výborné výkony. Každý z nich prispel svojou troškou k výbornej prezentácii slovenského pretláčania

Pohár je náš, teraz je čas na oslavy. O rok na XI. ročníku budeme musieť náš výkon potvrdiť. O to viac, že o rok bude "Visegrád" u nás, na Slovensku.