Message: A non-numeric value encountered

Úspešný svetový šampionát so ziskom 14 medajlí - Novinky | Slovenská asociácia pretláčania rukou Skip to main content

Novinky

Úspešný svetový šampionát so ziskom 14 medajlí

Image alt text.

Slovenskí športovci vybojovali na 41. Majstrovstvách sveta 14 cenných kovov.....

V uplynulých dňoch 26.10. - 3.11.2019 prebiehal v rumunskom prímorskom mestečku Constanta už 41. svetový šampionát v armwrestlinu. Slovensko na tomto špampionáte reprezentovalo až 26 športovcov (16 juniorov a 6 seniorov, 3 masters a 1 disabled športovec). Našim sportovcom ale predovšetkým športovkyniam - ktoré ako už z minulých rokov vidno vládnu slovenskému armwrestlingu - sa darilo od prvého dňa ked naše juniorky získlali až 5 cenných kovov v každej juniorskej kategórii. V kategorii U15 získali medajly Natália Richterová 70kg striebro a Soňa Scholtzová 55kg bronz. V kategórii U18 pridali medajly Dominika Barošová 70kg bronz a z U21 brali medajle Kristína Bobovčáková +70kg bronz a titul majsterky sveta obhájila Barbora Bajčiová v tej istej kategórii.

Druhý deň pokračovali šampionát v pravej ruke juniori kde sme opäť mali pódiové umiestnenia a naše juniorky si odniesli v kategórii U15 Natália Richterová 70kg bronz, U18 Dominika Barošová 70kg  bronz a v U21 opäť titul obhájila Barbora Bajčiová a odniesla si zlatú medajlu, Kristína Bobovčáková v tej istej kategórii +70kg získala bronz.

Dalšie dva dni patrili súťaži masters a disabled. Bohužial v ľavačke sa našim reprezentantom nepodarilo siahnuť na medajlové pozície zato v pravej ruke česť masters zachránil v najtažšej mužskej kategórii +100kg Peter Spusta ktorý vybojoval striebro a stal sa tak vicemajstrom sveta.

Posledné dva dni sme taktiež ocakávali nádielku medajlí kedže favoritov na umiestnenie sme mali viacero hlavne medzi ženami. Nakoniec sme sa vľavej ruke v kategórii do 50kg tesili z dalšieho seniorského titulu zásluhou Snizhany Babaevovej . Dalšiu medajlu v tažkej kategórii pridala Rebeka Martinkovičová 80kg a to bronz. Na druhý deň sa pokračovalo súťažou v pravej ruke kde Rebeka Martinkovičová získala opäť bronzovú medajlu a čerešničku za uspešným šampionátom dala v najťažšej ženskej kategórii Barbora Bajčiová +90kg pri svojej premiére medzi ženami ktorá po úžasnom výkone získala titul majsterky sveta.

Určite sklamaním bol tento šampionát pre našu najúspešnejšiu športovkynu Luciu Debnárovú ktorej sa nepodarilo vybojovať medajlu a neobhájila tak titul z minulého roka. Na medajle sa nepodarilo siahnuť ani našim mužom avšak za stolmi nechali svoje srdce a každý bojoval ako mohol . Najlepší výkon podal Filip Hritz ktorý obsadil v kategórii 80kg 8. miesto.

Naše ženy získali svojimi výkonmi v pohári krajín 2. miesto - veľká gratulácia všetkým.

Všetkým športovcom ďakujeme za krásnu reprezentáciu Slovenska a nášho športu a samozrejme medajlistom gratulujeme.