A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: A non-numeric value encountered

Filename: controllers/Site.php

Line Number: 131

TOP 5 SAPR 2019 - Novinky | Slovenská asociácia pretláčania rukou Skip to main content

Novinky

TOP 5 SAPR 2019

Image alt text.

Vyhlásenie najlepších pretláčačov SAPR za rok 2019....

Druhý novembrový piatok 15.11.2019 sa Námestovo stane svedkom slávnostného vyhlásenia najlepších pretláčačov SAPR roka 2019.

V tomto roku sme opäť zaznamenali množstvo medajlových umiestnení na vrcholných podujatiach. Výborne sa darilo našim juniorom ktorí dovedna priniesli z ME a MS dvadsať medailí. Úctyhodný výkon. Seniori a masters pridali dvanásť cenných kovov a naši telesne znevýhodnení športovci jednu medailu. Naše ženy vybojovali v tímoch na MS 2. miesto a juniorky na ME 3. miesto. Jednoducho skvelé výkony našich športovcov.

Najlepšie sa darilo v reprezantácii obrovskému talentu Slovenského pretláčania Barbore Bajčiovej, ktorá obhájila svoj minuloročný výkon a doniesla z ME i MS zhodne zlato na obe ruky a titul majsterky sveta získala aj medzi ženami v pravačke. Výborne jej sekundovala Dominika Barošová, Martina Sojková a tiež nováčik v reprezentácii Kristína Bobovčáková, ktorá si priniesla brozn z ME aj MS. Nesklamali ani dalšie medajlistky Natália Richterová, Klaudia Lišková či Soňa Scholtzová. Z chlapcov bol najúspešnejší Stanislav Richter so ziskom bronzu na ME.

Zo seniorov tradične zachránili česť seniorskej výpravy ženy. Najúspešnejšia bola Snežana Babaieva, ktorá si z ME a MS pripísala na svoje konto tri medajly (zlato a striebro z ME,  zlato z MS) a na MS získala svoj 9-ty titul Majsterky sveta. Ďalšou našou úspešnou medailistkou bola Rebeka Martinovičová ziskom dvoch strieborných medailí na ME a dvoch bronzových na  MS. Svoju medailovú zbierku si rozšírila aj Lucia Dednárová, ktorá si z ME v ľavačke odniesla zlato a bronz pridala v pravačke.

Veľkú radosť nám spravili športovci aj v masters kategórii keď Dagmar Petrová prinisela historicky prvú medajlu pre SVK v tejto kategórii. Na ME vybojovala dva cenné kovy zlato a striebro. Vynikajúci výkon podal mna MS Peter Spusta ked v najtažšej mužskej kategórii masters vybojoval striebornú medajlu. 

Nesmieme zabudnúť ani na našich telesne znevýhodnených športovcov. Štefan Nevedel potvrdil svoje kvality a získal striebornú medailu na ME.

Dokopy teda hneď niekoľko medajlistov ašpiruje na umiestnenie v TOP 5.Na TOP budú tiež vyhlásené najlepšie kluby za uplynulú sezónu 2018/2019, kde máme v hre viacero kandidátov  na popredné umiestnia.  Kto z medajlistov sa na základe hlasovania prebojuje na najvyššie priečky, ktorý klub nazbieral počas sezóny najviac bodov kto,bude ocenený a kto získa čestné uznania SAPR sa dozvieme už o pár dní.

Slávnostné vyhlásenie bude o 18h. v reštaurácii Jollien v Námestove.

5.11.2019

Image alt text.

Slovenská asociácia pretláčania rukou

Vavrečka 311
Námestovo 029 01
sekretariat@armsport.sk
Tel. +421 905 319 478
Kontrolór
Katarína Vilhanová
č.t.: 0917 635 650
email: kontrolor.sapr@gmail.com
Info o súťažiach: 0911 880 779