A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: A non-numeric value encountered

Filename: controllers/Site.php

Line Number: 131

Golemova ruka 2014 - Novinky | Slovenská asociácia pretláčania rukou Skip to main content

Novinky

Golemova ruka 2014

Image alt text.

V sobotu sa v Brne uskutočnil už sedemnásty ročník Golemovej ruky. Pre našich pretláčačov je táto súťaž už tradične prvou medzinárodnou skúškou, na ktorej si zmerajú svoju výkonnosť.

Golemova ruka je už viac rokov príležitosťou hlavne pre pretekárov z "druhého sledu", ktorí si jednak môžu pripísať body do rankingu a jednak preukázať svoje kvality a popýtať sa do reprezentačného družstva.

Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Do Brna zavítala početná výprava našich, hladná po úspechoch, hladná po medailách. Za stolmi sa to prejavilo a výsledkom bolo šestnásť (16) zlatých medailí. Vynikajúci úspech, ktorý podčiarkli slová vedúceho výpravy Ivana Gregoričku: "Na začiatku to tu (v Brne) pôsobilo trochu chaoticky, no potom ako sa rozbehla súťaž už bolo všetko v poriadku. Súťaž bola veľmi kvalitná, aj keď tu bolo iba päť štátov (CZE, HUN, POL, SUI, SVK), neodrazilo sa to na kvalite...."

Nás teší, že okrem seniorov sme získali prvenstvá aj v súťaži juniorov, čo je prísľubom pre nadchádzajúcu Visegrád Junior Grand Prix, na ktorej by sme radi priviezli putovný pohár znovu na Slovensko.

Ale späť do Brna. V juniorke (U18) si výborne počínali Andrea Kušnieriková, Adam Adamov, Filip Hritz a Rastilav Kosťov, ktorí svojim súperom nedali šancu. 

V seniorke zasa pozlátili svoje vystúpenie Dagmar Petrová, Juraj Jaščég, Ivan Gregorička, Peter Hervay, Tomáš Kozolka a Roman Tenkel.

Blahoželanie však nepatrí len im, ale celej výprave, ktorá sa postarala o výborný vstup slovenských pretláčačov do roku 2014. 

Ďakujeme a držíme palce na ďalších súťažiach....

02/01/2014

VÝSLEDKY

Image alt text.

Slovenská asociácia pretláčania rukou

Vavrečka 311
Námestovo 029 01
sekretariat@armsport.sk
Tel. +421 905 319 478
Kontrolór
Katarína Vilhanová
č.t.: 0917 635 650
email: kontrolor.sapr@gmail.com
Info o súťažiach: 0905 162 424