A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: A non well formed numeric value encountered

Filename: controllers/Site.php

Line Number: 131

20. majstrovstvá Slovenska juniorov - Novinky | Slovenská asociácia pretláčania rukou Skip to main content

Novinky

20. majstrovstvá Slovenska juniorov

Image alt text.

Jubilejné, dvadsiate majstrovstvá Slovenska juniorov sa konali uplynulú sobotu v Ivanke pri Dunaji. V spoločenskej sále sa za pretláčacími stolmi stretlo to najlepšie, čo na Slovensku v tejto vekovej kategórie je. 

Výborná atmosféra, napínavé zápasy, prekvapivé víťazstvá, ale aj úspechy favoritov.... aj tak by sa dala charakterizovať atmosféra, ktorá vládla na pódiu i v sále.

V dievčenských kategóriach sme boli svedkami menšej účasti ako po minulé roky. Otvorili sa iba dve kategórie, pričom v tej ľahšej s prehľadom zvíťazila v ľavej aj pravej ruke Andrea Kušnieriková (AŠK Orava). Naša nádejná reprezentantka bola v tejto kategórie jednoznačne najlepšia. Jej súperky - K. Charvátová (AWK Červeník) a K. Lišková (AWK Prešov) si svorne podelili pódiové umiestnenia. V ľavačke bola druhá Prešovčanka, v pravačke pretláčačka z Červeníka.

V ťažšej dievčenskej kategórie zvíťazila v ľavačke už skúsená K. Kadlecová (AWK Červeník), ktorá v pravačke nenastúpila a dala tak príležitosť svojim súperkám. Z tých sa najlepšie darilo Z. Chochlíkovej (AWK Ivanka pri Dunaji), ktorá po napínavých zápasoch zvíťazila.

V chlapčenských kategóriach to bolo vo viacerých kategóriach vyrovnané a o jednotlivých miestach rozhodovala momentálna forma, sústredenosť a vôľa po víťazstve.

V najľahšej kategórii (60 kg) sme videli napínavé súboje medzi A. Adamovom (AWK Tatran Žarnovica) a M. Janíkom (AWK Senec). Hlavne v ľavačke to boli strhujúce zápasy, ktoré boli ozdobou súťaže. Nakoniec si tituly podelili, v ľavačke zvíťazil Janík, v pravačke Adamov. Obaja pri tom patria medzi najmladších víťazov šampionátu a sú prísľubom pre slovenské pretláčanie.

V kategórii do 65 (pravá ruka) zvíťazil J. Frajtko (PCS ATU Košice), najskúsenejší zo súťažiacich v tejto dategórii.

Sedemdesiatka bola v oboch rukách v réžii R. Kosťova (AWK Tatran Žarnovica). Ten zvíťazil v oboch rukách a právom sa tak popýtal do reprezentácie. MEJ síce už nestihne, ale svetový šampionát v Litve by mu nemal ujsť. V ľavačke sa na striebornej priečke umiestnil P. Valkovič (AWK Magnezit Revúca), ktorý sa už viackrát prezentoval výborným výkonom, čo v sobotu aj potvrdil. Tretie miesto prekvapujúco získal po výbornom výkone M. Kubík (AWK Liptovský Mikuláš). V pravačke sa na druhé miesto "pretlačil" D. Špehár (AŠK Orava) a tretie miesto obsadil S. Ševčík (AWK Prešov).

Osemdesiatka bola opäť kategóriou iba v pravej ruke. V nej nenašiel premožiteľa J. Sunega (AŠK Orava) a po skvelom výkone získal titul majstra Slovenska. Výborne mu sekundoval M. Emerici (AWK Magnezit Revúca) na druhom mieste a F. Hritz (AWK Bratislava) na treťom. Hlavne výkon Revúčana je príjemným prekvapením a prísľubom aj pre budúci rok, keď bude stále súťažiť v tejto vekovej kategórii. Pre Hritza je tretie miesto sklamaním, ale jeho nedoliečená pravačka mu neumožnila väčšie nasadenie v zápasoch o méty najvyššie. 

V najťažšej kategórii sme boli taktiež svedkami napínavých zápasov. V ľavačke, ktorá bola najpočetnejšou kategóriou, zvíťazil F. Hritz pred J. Sunegom  a T. Magulom (AWK Myjava). V pravačke strhol víťazstvo na svoju stranu T. Magula, na druhom mieste sa umiestnil M. Golian (AWK Magnezit Revúca) a tretí skončil R. Križan (AWK Senec)

Celkovo môžeme hodnotiť MEJ ako mimoriadne vydarené. Mali sme možnosť vidieť množstvo napínavých a vyrovnaných súbojov, v ktorých museli pretláčači preukázať nie len silové nadanie, ale aj technické zručnosti či taktickú vyzrelosť. O medaily sa podelilo až dvanásť klubov, čo je taktiež veľmi pozitívne. Najúspešnejšie v sobotu boli AŠK Orava a AWK Tatran Žarnovica s tromi juniorskými titulmi. Po jednom titule získali AWK Bratislava, AWK Černveník , AWK L. Mikuláš, AWK Myjava a AWK Senec. Napriek tomu že pretekári z AWK Magnezit Revúca nezískali ani jeden titul, s tromi striebornými môžu byť spokojní. Zvolenčania rozšírili svoju zbierku medailí o dve striebra a jeden bronz, no stále im chýba to vytúžené zlato. Možno o rok...

Poznáme víťazov jubilejného juniorského šampionátu. Teraz je na tréneroch aby vybrali tých najnádejnejších, ktorí sa stretnú sa sústredení začiatkom mája v Prešove. 

Pre všetkých teraz nastal čas na krátku regeneráciu a treba sa opäť vrhnúť do tréningu. Septembrové MSJ sú blízko...

-mač-

04/13/2014

VÝSLEDKY

Image alt text.

Slovenská asociácia pretláčania rukou

Vavrečka 311
Námestovo 029 01
sekretariat@armsport.sk
Tel. +421 905 319 478
Kontrolór
Katarína Vilhanová
č.t.: 0917 635 650
email: kontrolor.sapr@gmail.com
Info o súťažiach: 0911 880 779