XIII. JUDGEMENT DAY

Napriek tomu, že majstrovstvá sveta skončili len pred týždňom v Maďarsku sa zišla silná konkurencia. Na trinástom ročníku tradičnej medzinárodnej súťaže Judgement day, ktorý bol znovu súčasťou športového festivalu Fitparádé sa zišlo viac ako 140 pretláčačov z 10 krajín. Súťaž sa konala vo veľkej športovej hale, kde okrem armwrestlingu bolo možné sledovať aj súťaže v silovom trojboji, karate, workout cvičenia, kulturistiku či fitness.

Slovensko na tomto podujatí reprezentovalo 13 pretláčačov. V početne obsadených kategóriách sa naši zástupcovia nestratili a so ziskom 5 zlatých, 3 strieborných a 8 bronzových medailí patrili medzi najúspešnejšie výpravy.

Najlepšie si počínala v kategórii junioriek Klaudia Lišková (+60 kg), ktorá sa ziskom dvoch prvých miest stala našou najúspešnejšou reprezentantkou v Budapešti. Ďalšiu zlatú medajlu pridala v kategórii junioriek ĽR Martina Sojková (+60 kg) a v pravačke získala striebro. Bronz vybojovala v pravačke Natália Frajtková (+60 kg) Z chlapcov juniorov si najlepšie počínal Marek Onderko (-75 kg), ktorý v pravačke vybojoval bronz. V ľavej ruke sa mu ušlo nepopulárne 4. miesto. Oliver Hric obsadil v pravačke (85 kg) 5. miesto a na ľavú ruku (+75 kg) mal 9. miesto.

Ďalšie dve prvenstvá získali muži zásluhou Štefana Černáka (90 kg) v kategórii PR masters, ktorý navyše v tejto kategórii ľavou rukou pridal striebro a Jána Drinovského (- 65 kg) PR medzi seniormi, pričom Janko v ľavačke vybojoval bronz.

V kategórii masters ďalší bronz zaknihoval Rastislav Tomaga (90 kg) v pravačke a v ľavačke mu patrilo po ťažkých súbojoch 4. miesto.

Medzi seniormi v ženskej kategórii sme mali jedinú zástupkyňu Lenku Čekanovú (+65 kg) ktorá vybojovala v pravačke aj ľavačke bronz. Z mužov v najpočetnejšie obsadenej kategórii do 75 kg obsadil v ľavačke Juraj Jaščeg 8. miesto a v pravačke 11. miesto. Výborne si tiež počínal Peter Hervay (-85 kg) ktorý v ľavačke obsadil 6. miesto a v pravačke pridal 7. miesto. Štefan Černák štartoval tiež medzi seniormi, kde v kategórii do 95 kg získal bronz a v pravačke obsadil 6. miesto. V druhej najťažšej kategórii si dobre počínal Marián Skrutek (-105 kg), i keď po ťažkých zápasoch obsadil nepopulárne 4. miesto v ľavačke aj pravačke.

Na tejto súťaži sme mali tiež zástupcu v kategórii disabled, kde Kamil Slota (90 kg) vybojoval v ľavačke striebro a v pravačke pridal bronz.

Vysoká športová úroveň, kvalitná účasť, napínavé súboje a dobrá atmosféra tak môžeme hodnotiť tohtoročný Judgement day. Kto nebol, môže ľutovať.